Локомотив изгуби от Септември, изпуснаха дузпа ВИДЕО

Автор: Plovdiv Now   6797

Локомотив загуби от Септември с 2:0 на Лаута и ще остане на второ място в Груба Б на втората осмица на Първа лига. Така Локо ще играе с първия от Група А - Славия или Черно море, в борбата за 7-то място, даващо право на бараж за Лига Европа. Черно-белите бяха надиграни от гостите, а освен това пропуснаха дузпа двайсетина минути преди края.

Първата опасност бе за домакините В деветата минута Димо Бакалов получи извеждащ пас през центъра на защитата, но Георги Стоичков успя да го блокира. Гостите откриха в 23-та минута след контраатака, завършена по чудесен начин от Байду. Ганаецът се разходи сред отбраната на домакините и с премерен удар в долния ъгъл откри резултата. В 30-та минута Буна имаше възможност да изравни, но от чиста позиция не успя да намери рамката на вратата.

След почивката Локомотив наложи силен натиск. В 60-ата минута Елтон се оказа последна преграда пред гола, изчиствайки голов удар от голлинията. След пет-шест минути Янко Георгиев улови изстрел с глава на Буна. В 72-ата минута реферът отсъди спорна дузпа за нарушение срещу Димо Бакалов. Ударът на Марчев от бялата точка бе спасен от вратяр на Септември Янко Георгиев, а при добавката Марчев го контузи, но отново не успя да вкара. Димитър Костадинов фиксира крайното 0:2 в добавеното време.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - СЕПТЕМВРИ 0:2

0:1 Ишмаел Байду (23)
0:2 Димитър Костадинов (94)

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Димитър Везалов, Стивън Езе, Юрица Булят, Архан Изуф, Димитър Велковски, Елитон, Игор Банович, Димо Бакалов, Абделхаким Буна, Анте Аралица.

Септември (Сф): Янко Георгиев, Чандъров, Силва, Георги Стоичков, Костадинов, Елтон, Иван Тилев, Ишмаел Байду, Яя Меледже, Будинов, Генчев.

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Никола Попов