Локомотив Пд прегази Левски с 2:0 на Лаута и смело гледа към втори пореден финал за Купата на България и втори трофей. Черно-белите изнесоха страхотен мач, играха с много желание и движение, печелеха единоборствата, през цялото време бяха по-класният отбор и напълно заслужено взеха комфортен аванс преди реванша от полуфинала след две седмици на Герена. Димитър Илиев и Бирсент Карагарен вкараха два гола през първата част, жестоката преса и изключителната мотивация свършиха останалото. Локо няма загуба в турнира за Купата от април 2017 година.

Гостите започнаха по-активно в първите минути и създадоха опасност в 10-ата минута, когато Каргас стреля с глава над греда та след корнер отляво. Черно-белите се активизираха и след едно центриране отляво и неубедителна намеса на вратаря Миятович, Карагарен не успя да се възползва. Превъзходството на домакините продължи и се увенча с успех в 23-та минута. Тогава Каргас сгреши при изнасянето на топката, Лукас Масоеро намери отлично в коридор непокрития Димитър Илиев и капитанът със страхотен шут с левия крак прониза близкия ъгъл на вратата. В 39-ата минута след центриране от фаул отдясно Масоеро и Аралица се разминаха с топката. Превъзходството на домакините продължи с пълна сила и вторият гол не закъсня. В последната минута на първото полувреме черно-белите разиграха невероятно красива многоходова акция, Томашевич центрира отляво и Карагарен засече в опразнената врата.

След почивката Локо продвължши да владее положението. В 51-та минута Каргас повали откъсващия се сам срещу вратаря, Аралица, но реферът показа само жълт картон на защитника. В 68-та минута сините пропуснаха добра възможност да намалят резултата. Станислав Костов бе изведен отляво на отлична позиция, но стреля слабо, право в ръцете на излезлия неразчетено вратар Луков. До края на срещата черно-белите умело затвориха подстъпите към вратата си и запазиха отличния резултат, който им дава огромни шансове за ревавша.

ЛОКО (ПД) - ЛЕВСКИ 2:0

1:0 Димитър Илиев 23

2:0 Бирсент Карагарен 45

ЛОКОМОТИВ (ПД): Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Петър Витанов, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица,

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Ивайло Найденов, Холмар Ейолфсон, Янис Каргас, Иван Горанов, Мартин Райнов, Кали Тиам, Стайн Спиерингс, Станислав Иванов, Найджъл Робърта, Дени Алар