Локо падна от словаци на контрола в Турция

Автор: Plovdiv Now 5707

Локомотив Пд допусна загуба с 1:2 от петия в класирането на словашката елитна дивизия Земплин в контролна среща от подготвителния лагер на двата тима в Турция. Футболистите на Бруно Акрапович бяха подкрепени от фенската организация World Wide Locos, в която членуват привърженици на Локомотив Пловдив, живеещи в чужбина. Локо направи добър спаринг и можеше да запише поне равенство, но пропусна доста възможности за гол, а веднъж и гредата спаси съперника.

В 10-ата минута центриране от ъглов удар доведе до разбъркване в наказателното поле, при което Христос Неоцитидис бе най-съобразителен и откри резултата за Земплин. Само 7 минути по-късно Момчил Цветанов проби отляво и центрира остро в наказателното поле, където Йосип Томашевич изпревари защитниците и се разписа с глава. В 42-ата минута Парвиз Умарбаев изведе Анте Аралица зад гърба на отбраната с дълъг пас, хърватският нападател пое с гърди и стреля, но покрай вратата.

В 50-ата минута Локомотив пропусна две възможности за гол. Първо удар на Димитър Илиев бе париран от стража на Земплин, а след това шут на Анте Аралица се отби в напречната греда. Отново Аралица десет минути по-късно пробва късмета си, но ударът му бе слаб и неточен. В 69-ата минута, при една от своите атаки към вратата на Локомотив, тимът на Земплин стигна до гол. Станислав Данку с две залъгващи движения се справи първо с Томашевич, след това и с каращия проби Акиншола Акинйеми, след което прати топката право в долния ляв ъгъл на Мартин Луков. В 83-ата минута футболистите на Бруно Акрапович пропуснаха добра възможност да изравнят. Един Бахтич пусна пас в коридор към Аралица, но хърватинът не успя да преодолее вратаря на Земплин.

ЛОКОМОТИВ - ЗЕМПЛИН 1:2

0:1 Христос Неоцитидис (10)

1:1 Йосип Томашевич (17)

1:2 Станислав Данку (69)

ЛОКОМОТИВ: 71. Мартин Луков, 16. Лукас Салинас, 5. Дейвид Малембана, 61. Диниш Алмейда, 50. Йосип Томашевич, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 10. Парвиз Умарбаев, 77. Анте Аралица, 14. Димитър Илиев, 12. Миховил Клапан

ЗЕМПЛИН: 31. Ростислав Дехтиар, 26. Матус Войтко, 23. Ян Солер, 21. Хосе Панчила, 33. Мартин Кочерик, 13. Христос Неоцитидис, 88. К. Савидис, 12. Тимон Турик, 7. Христос Контрохристос, 9. Петер Кочерак, 19. Сидибе Модибе