Истински кошмар с трафика се очаква следващите дни в Пловдив, след като пътните строители обявиха локациите си за националния протест. От утре браншът излиза на протест заради неизплатени 720 млн. лева от държавата и несигурността в сектора.
До края на седмицата от утре 20 отсечки ще бъдат блокирани. В Пловдив това са пътят Пловдив – Асеновград и кръговото на Пазарджишко шосе. Фирмите ще блокират поне за час двете входно-изходни артерии . Към това трябва да се добави, че в момента за ремонт е затворен участъка от Околовръстното между Пещерско шосе и разклона за Първенец, пише trafficnews.bg.
От строителните фирми и браншовата организация обявиха, че В 9:00 часа сутринта в София започва шествие на Околовръстен път, протестиращите ще се събират и пред входа на Народното събрание.
В останалите места в страната се предвижда затваряне на движението от 10 до 11 часа. Ето кои са всички 20 точки: