Кметът: Ако установим липсата на павета от “Руски“, ще предявим иск към фирмата

Автор: Благовест Андонов 5908
Кметът: Ако установим липсата на павета от “Руски“, ще предявим иск към фирмата

„Започнали сме проверка за паветата, които се продават, представяни, че са от  настилката на „Руски” и „6 септември”, заяви кметът Иван Тотев. Той коментира, че ако се установи липса на паважна настилка, то от Общината ще си предявят искове към фирмата изпълнител. Градоначалникът  обясни, че по договора с „Щрабаг” всеки строителен материал, който може да бъде годен да се използва втори път, трябва да бъде отделян и предаван на Общината.

В това число влизат и паветата, които са по различните булеварди. По думите му, цялото количество павета от всички булеварди се съхранява на общинското депо в Ягодово, както и на базите на фирмите, които извършват ремонтите в Пловдив. Когато гранитът бива изваден от улицата той се тегли и се извозва до депата, като там се водят протоколи за всеки тон от каменната настилка. Имало е и случаи, в които павета биват депонирани като строителен отпадък, но това са такива с нарушена цялост или с отлят бетон върху тях.

Припомняме, че цялата история започна от читателски сигнал, че хълмове от павета са били изсипани в частен двор на новострояща се къща между Марково и Първенец.  Собственикът на имота бизнесменът Асен Долев заяви, че паветата са купени от пловдивска фирма, която според него ги изкупувала от… Общината. 

 

Подобни новини

Вашият коментар през Facebook

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина