Кампанията "Капачки за бъдеще" планира нова акция в Пловдив. Тя ще бъде съвсем скоро, на 16 октомври, от 10,00 до 13,00 часа, пред магазин Метро1, бул. "Санкт Петербург" №135.
Освен капачки, тази есен за пръв път ще се събират и алуминиеви кенчета. Припомняме, че каузата на кампанията вече е закупуване на неонатални линейки. Първата съвсем скоро ще бъде готова и дарена.
Целта на събраните през новата акция капачки и кенчета ще бъде втора линейка.
Припомняме, че благодарение на кампанията бяха подменени старите и амортизирани кувьози в по-малките болници и сега лекарите там могат да се погрижат на място за по-леките случаи на недоносените и за бебенцата с по-леки проблеми.
Бяха дарени, пак от кампанията, и транспортни кувьози на по-отдалечените болници, за да могат да превозват малко по-тежките случаи, без да чакат линейка с часове или по-лошото и по-опасното - да ползват лек автомобил.
За най-тежките случаи обаче е нужно от регионалния център по неонатология да изпратят републикански консултант със специализирана линейка и транспортен кувьоз, който да консултира случая и в повечето случаи - да транспортира бебенцето за получаване на специализирани грижи и лечение.