Девойките на Марица отиват на финал на Държавното първенство

Автор: Plovdiv Now 4591

Девойките младша възраст на Марица завършиха груповата фаза на националните финали на Държавното първенство по волейбол до 17 години в София без загуба.

Маричанки победиха с 3:0 (25:14, 25:15, 25:21)Пирин (Разлог).

Никол Дулева отново стана топреализатор в двубоя с 21 точки, а с 13 се отчете Никол Николова.

За Пирин Яна Михайлов беше най-резултатна с 8.

В другата среща от Група А Бдин-Вида (Видин) победи драматично с 3:2 (25:21, 21:25, 15:25, 25:22, 15:8)* ДКС Варна (Варна) в директна среща за класиране на полуфиналите.

Марица спечели групата с пълен актив от 9 точки, втори остана Бдин-Вида с 5, ДКС Варна е на третото място с 4 и утре ще играе за петата позиция срещу Казанлък Волей (Казанлък). Пирин Разлог завърши без точка на последното 4-то място и утре ще играе за седмото място в крайното класиране срещу Ахил (София).

Утре Марица среща ЦСКА в битка за място на финала. Срещата започва в17:00 часа в зала "Люлин".