Ботев направи добър мач, но загуби с 0:1 гостуването си на ЦСКА в мача на стадион "Българска армия". Тодор Неделев, който се възстанови по-бързо от очакваното след операция на коляното, излезе титуляр, но бе сменен в 68-та минута от младия Стоименов. Антонио Вутов обаче се контузи на загрявката и отпадна за срещата, като бе заменен в стартовите 11 от Джонатан Перейра. Към края на мача излезе и Александър Тонев, който получи контузия. В голяма част от двубоя жълто-черните владееха инициативата и натискаха, но домакините успяха по-добре да се възползват от положенията си.

Още в 1-та минута Тонев излезе на отлична позиция, но стреля над вратата на домакините. В 7-та минута отново бившият нападател на червените стреля от 30 метра, но топката отново профуча над гредата. След добри първи минути за жълто-черните постепенно червените установиха по-голям контрол на мача. В 34-та минута Али Соу бе изведен в коридор, чукна технично към Белтраме, който преодоля Ничев и стреля покрай вратаря - 1:0 за ЦСКА.

След почивката Ботев натискаше и повече владееше топката, но червените играеха стабилно в защита и отвръщаха с бързи контри. Малко след подновяването на играта вратарят на ЦСКА Бусато изби удар от фаул на Неделев. В 62-та минута нападателят на червените Джеси бе изведен отдясно, преодоля Пиргов, навлезе мощно в пеналта и пусна топката по тревата, но нямаше кой да я засече. В 70-ата минута червените пропуснаха златна възможност. Рафаел Енрике бе изведен отляво, след като Али Соу му пропусна топката, центрира остро и връхлитащия Белтраме от непосредсвена близост, вместо да вкара топката в опразнената врата - стреля покрай гредата. Малко след това удар на Димитър Тонев от Ботев профуча встрани от вратата. В самия край Енрике можеше да вкара втори гол за ЦСКА, но сам срещу вратаря стреля над вратата.

ЦСКА-СОФИЯ: 13. Бусато, 16. Бикел, 28. Гълъбов, 26. Антов, 18. Мазику, 6. Пинто, 15. Малинов, 21. Джеси, 24. Белтраме, 10. Евандро, 22. Соу

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Георгиев, 28. Филипов, 11. Бандаловски, 3. Пиргов, 6. Ничев, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 14. Шопов, 8. Неделев, 7. Тонев, 10. Вутов