Бойко Борисов пристигна в Пловдив, срещна се с пловдивския митрополит СНИМКИ

Автор: Plovdiv Now   494
Бойко Борисов пристигна в Пловдив, срещна се с пловдивския митрополит СНИМКИ

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пристигна преди малко в Пловдив. Той се срещна с  пловдивския митрополит Николай в катедралния храм "Св. Марина". 

Това е второто посещение за близо месец на Борисов в Пловдив. В края на август лидерът на ГЕРБ отново бе в Пловдив, за да инспектира новостроящия се храм в ЖР "Тракия". Тогава Борисов обеща да помогне за завършването на църквата, за която бяха нужни 2,15 млн. лева. През следващия месец с решение на Министерския съвет се отпусна сумата за довършването на „Св. ап. Ерм Филипополски“ („Св. цар Борис Покръстител“) .

Пред медиите Пловдивският митрополит Николай благодари на Борисов, че е помогнал за подновяването на строителството на храма и за допълнителните отпуснати средства.

„Господин Борисов вие се запознахте със строителството на храма , невъзможното  за човеците е възможно за бога и той ни праща човека , който ни е необходим , в лицето на господин Борисов. Имаме сумата за довършването на храма”, заяви Пловдивският митрополит.

Борисов му отвърна, че ролята му е малка и припомни, че катедралата е висока 37 метра.

Сега лидерът на ГЕРБ чака шампиона и финалиста от юношеския US Open Иван Иванов и Александър Василев, както и представители на федерацията. На място е министърът на спорта Иван Пешев, кметът на Пловдив Костадин Димитров, зам.кметът Владимир Темелков, както и кметовете на районите в Пловдив.

Подобни новини

...

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина