БНБ пуска в обращение сребърна възпоменателна монета

Автор: Plovdiv Now 4446
БНБ пуска в обращение сребърна възпоменателна монета

От 5 декември 2022 г. Българската народна банка  с частично позлатяване на тема "Цар Калоян" от серията "Средновековни български владетели", съобщиха от БНБ.

Цената на монетата е 114 (сто и четиринадесет) лева. Тиражът й е 5000 броя, а номиналът 10 лв. Изработена е от сребро с нанесено частично позлатяване.

Това е последната възпоменателна монета, която БНБ пуска тази година.

Всеки клиент (физическо или юридическо лице) ще може да закупи от касите на Българската народна банка само по 1 монета, независимо дали закупува от свое име и за своя сметка или от името и за сметка на друго лице, съгласно представено нотариално заверено изрично пълномощно за закупуването на конкретната възпоменателна монета. Лицата, които закупуват възпоменателни монети, следва да са пълнолетни, т.е. да имат навършени 18 години.

Подобни новини

Вашият коментар през Facebook

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина