Българин прави опит за рекорд на Гинес с плуване

Автор: Plovdiv Now 4693
Българин прави опит за рекорд на Гинес с плуване

Опит за рекорд на Гинес в Русе. Известният с благотворителните си акции Теодор Цветков започна 72-часово плуване, без прекъсване. Той иска да измине 200 километра. Теодор плува в езерото "Липник". На същото място преди четири години влезе в рекордите на Гинес като плува 10 километра, само с една ръка.

Тогава той подкрепи инициатива за изграждане на плувен комплекс за хора с увреждания. Сегашното изпитание е част от подготовката на 27-годишния мъж за опит да преплува Черно море - от Грузия до Бургас. Този път с кауза за изчистване на морето от микропластмаса.

“Километрите не са толкова предизвикателни. Аз мога да ги изплувам за по-бързо. Самите часове са предизвикателни. Ще гледам да спазвам едно темпо, защото е важно да може да издържа тези 72 часа, за да мога да направя следващата си кауза - чисто и мирно Черно море”, заяви пред nova Теодор Цветков.

Подобни новини

Вашият коментар през Facebook

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина