Академик Бултекс 99 е с поредна победа в НБЛ

Автор: Иван Маринов 5035

Академик Бултекс 99 грабна поредна много ценна победа по пътя към призовите места преди плейофите в НБЛ. Пловдивският тим не блестеше, но доказа, че е по-класният тим и надигра гостуващия Черно море със 71:62  /23:13, 19:18, 20:13,  9:18/ в комплекс СИ²ЛА .  Отборът на Асен Николов през цялото време държеше контрола на мача, въпреки някои моментни колебания, и с добра защита и традиционно стабилна далечна стрелба /10 тройки/ грабна заслужена победа. Моряците пък стреляха много слабо от тройката – само 14 процента успеваемост за 5 тройки.

Черно море започна със серия от 5:0, но домакините бързо обърнаха с отлична игра на Маравич под коша и точна стрелба от тройката на Бачев и Димитров. Груев, Юмипиг и Джонсън нанизаха още три тройки в началото на втората четвърт, но постепенно гостите заздравиха защитата и намалиха пасива си до 7 точки. Все пак на почивката Академик Бултекс 99 имаше 11 точки аванс.

Третата четвърт вървеше равностойно до последните две минути, когато с точна игра в защита и нападение Академик Бултекс 99 успя да дръпне с 18 точки. И в последната заключителна част домакините не допуснаха изненада и закономерно се поздравиха с успеха.

Никола Маравич бе най-резултатен за победителите със 17 токи, Васил Бачев добави 14, Мартин Дурчев – 9. Илиев вкара 18 за Черно море, Острев добави 14.