16-годишният Краси се нуждае от помощ, за да се съвземе и проходи след жестока катастрофа

Автор: Plovdiv Now 6384
16-годишният Краси се нуждае от помощ, за да се съвземе и проходи след жестока катастрофа
Те са едно едно нормално и щастливо семейство - семейство Цветкови от Плачковци. Допреди една година, когато животът им се преобръща напълно. На път за морето, насрещно движеща се кола предизвиква тежка катастрофа. Бащата на Краси загива на място, а 16-годишното момче е с изключително тежки наранявания и в критично състояние.
 
Закарват го в болницата в Сливен, а оттам го транспортират до УМБАЛ в Пловдив, където му е направена спешна неврохирургична операция. Повече от месец след нея Краси поддържа висока температура и развива тежка декубитална рана. Близките му взимат трудното, но единствено възможно решение - да го преместят в болница Аджъбадем в Истанбул.
 
Там констатират наличие на бактерии, инфекция и декубитална рана в 4-ти стадий. Това е животозастрашаващо състояние и затова се извършват 2 операции по спешност. Веднага след това е стартирана високоспециализирана рехабилитация и са изработени ортези за краката. Резултатите не закъсняват - парализата на ръката на Краси е овладяна, вдигнат е от леглото и е поставен седнал в инвалидна количка.
 
Към момента Краси продължава лечението си в Турция. 6 дни в седмицата се провежда роботизирана рехабилитация по 5-6 часа на ден. Наред с това продължава антибиотичното лечение, защото раната все още не се е затворила. Възстановяването ще е дълъг и труден процес, може да продължи 2-3 години, а стойността на лечението е непосилна за семейството.
 
За известно време Краси беше в България, в опит да получи лечение на тежката декубитална рана тук, но у нас никой не се наема да го лекува, поради опасения, че може да му бъде пренесена нова инфекция. Рехабилитационните центрове също отказват да започнат работа с него, докато раната не е овладяна. По тези причини, въпреки че става все по-непосилно за близките му да заплащат по 1500 евро на ден за лечение на инфекциите, раната и за рехабилитация, те са принудени да го върнат в болница Аджъбадем в Истанбул.
 
Краси има огромна нужда от средства, защото в България няма лечение за него. Той се нуждае от нашата помощ!
Да дадем шанс на това прекрасно 16-годишно момче. Как да се включим:
 
Изпратете SMS на стойност 2 лв. на номер 17 777 с текст DMS KRASI
Абонирайте се за месечно SMS дарение от 5 или 10 лв.
Дарете желана от вас сума с банкова карта Visa или MasterCard, през ePay или през онлайн банкирането на вашата банка от тук https://dmsbg.com/32713/dms-krasi/
 
Изпратете банков превод:
Получател: Български дарителски форум
Банка: Обединена българска банка
IBAN: BG06UBBS80021026072940
Основание на превода: Дарение за DMS KRASI

Подобни новини

Вашият коментар през Facebook

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина