Мъж ослепи приятел в Кючука, но не доживя да чуе присъдата си

Автор: Plovdiv Now 5700
Мъж ослепи приятел в Кючука, но не доживя да чуе присъдата си

Пиянска свада по време на купон в Кючука остави мъж без зрение, а пет години по-късно хулиганът – Руси Илиев не доживя да понесе наказание за престъплението.

Инцидентът се разиграл около 23:00 часа на 3 юни 2020 година  в апартамент на улица „Пере Тошев“, където компания се била събрала на купон. Алкохолът се леел, а разговорите постепенно прераснали в напрежение. Между 32-годишния Руси Илиев и Димитър възникнал спор, без да има сериозна провокация или повод за ескалация. Димитър седял до Илиев, когато последният внезапно го ударил с лакът с цялата си сила в областта на окото.

Ударът бил изключително тежък. Веднага бликнала кръв, а присъстващите изпаднали в паника. Наложило се да бъде повикана спешна помощ, която откарала пострадалия в болница. Медиците установили, че вследствие на травмата окото е необратимо увредено. Димитър загубил зрението си.

Докато пострадалият започнал тежко възстановяване, Руси Илиев напуснал страната и се укрил в Германия. Там той прекарал повече от година, като през този период извършил ново тежко престъпление – убийство. Немските власти го задържали и осъдили на седем години лишаване от свобода. По-ниската присъда била мотивирана с обстоятелството, че Илиев е действал под подстрекателство на трето лице.

След постановяването на присъдата той бил върнат в България, за да изтърпи наказанието си. Докато се намирал зад решетките обаче, Руси Илиев починал. Смъртта му е настъпила на 10 декември 2025 година.

Днес Илиев е трябвало да се изправи пред съда за причиняването на тежката телесна повреда. Поради кончината му делото било прекратено. В съдебната зала не присъствал и пострадалият Димитър. Мъжът е с прекарани инсулти, прикован на легло и в тежко здравословно състояние.

Подобни новини

Вашият коментар през Facebook

Новини Trafficnews logo

Изпрати новина