Ботев с издънка на последното си домакинство в Коматево

Автор: Plovdiv Now 4541

Ботев се издъни в последния си мач в Коматево и завърши 1:1 при домакинството си на последния Спартак Варна. Минков откри резултата в 35-та минута, а Денис Баланюк изравни в 67-та минута.

Още във втората минута Траоре отправи удар, но вратарят на варненци улови.

В 6-та минута Иван Йорданов отправи опасен шут, който премина покрай вратата на Ботев.

В 11-та минута Лирой Микелс стреля, а Ханкич изби в корнер.

В 17-та минута Минков стреля,но Фигейредо спаси. Малко по-късно последва и корнер, след който Пунчец игра с глава, но изстрелът му премина над вратата.

В 36-та минута Траоре стреля от дистанция, Фигейредо изпусна топката и Бароан отблизо стреля, но вратарят спаси, но топката отиде при Николай Минков, който на опразнената врата реализира за 1:0.

Само две минути по-късно Траоре излезе сам срещу вратаря на Спартак, но той успя да спаси.

В 41-та минута удар на Мертенс не намери очертанията на вратата.

В 59-та минута Бароан излезе сам срещу Фигейредо, но стреля право в него. Ситуацията продължи, а Минков отправи удар, но топката излезе в корнер.

В 62-та минута Денис Беланюк отправи удар, който Ханкич спаси.

В 66-та минута Спартак изравни след центриране на Виктор Митев в наказателното поле Денис Баланюк успя да вкара с гърди - 1:1.

В 86-та минута Уме Емануел отправи удар, който премина над вратата.

В добавеното време Иван Йорданов стреля от дистанция, а Ханкич улови.

Гостите можеха да стигнат до успеха и при още една контра, след която Климентов стреля над вратата.

С равенството Ботев е 10-ти с 28 точки, а Спартак Варна е на последното място с 13 точки. Така Ботев продължава да трепери дали ще влезе в топ

Следващият понеделник Ботев гостува на Славия.

Ботев: Хидает Ханкич, Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертум, Самуел Супрайен, Николай Минков (Мартин Секулич 70 мин.), Самуел Акере, Джеймс Етоо (Па Конате 60 мин.), Точукву Ннади, Дилан Мертенс, Антоан Бароан, Абдулайе Траоре (Уме Емануел 70 мин.)

Спартак Варна: Кристиано Фигейредо, Луан, Пламен Димов, Робер Сиера, Ромийш Ивей, Александър Цветков (Ивайло Климентов 64 мин.), Иван Йорданов (Нейтън Олдър 90 + 4 мин.), Виктор Митев (Евандро 64 мин.), Роберто Хименес, Лирой-Жак Микелс, Жозе Фернандес (Денис Беланюк 24 мин.)