Атлетик (Куклен) стартира с победа пролетния дял в Трета лига

Автор: Plovdiv Now 5431

Атлетик (Куклен) стартира с победа участието си в пролетния дял на Трета лига – Югоизточна група. „Баските“ надиграха Борислав (Първомай) с 1:0 като гости в мач от 19-ия кръг. Единственото попадение на стадиона в Първомай падна в 75-ата минута. Илхан Ибрамчик спря технично топката пред наказателното поле на домакините и Стефан Рабаджийски със страхотен шут с левия крак я прати в мрежата след рикошет в гредата.

През първото полувреме домакините от Борислав удариха греда след изстрел от фаул на бившия футболист на Атлетик (Куклен) Шабан Османов. В 65-ата минута „баските“ също пропуснаха добра възможност за гол. Димитър Джонджоров проби по крилото и центрира към наказателното поле, където Антонио Цанков не успя да нанесе хубав удар и топката бе избита. С победата воденият от треньора Христо Телкийски отбор на Атлетик се изкачи на 7-о място във временното класиране с актив от 25 точки и мач по-малко.

Атлетик (Куклен) игра в състав: Димитър Георгиев, Александър Христев, Ивайло Аврамов, Янко Гюзлев, Антонио Топалов, Серафим Михайлов (Илхан Ибрамчик), Антонио Цанков, Димитър Джонджоров (Георги Йотовски), Борислав Хаджиев (Атанас Чернев), Стефан Рабаджийски, Георгиус Караянис.