Сдружение „Млади, активни, креативни“ като Евродеск точка в община Карлово се включи за поредна година в европейската кампания „TIME TO MOVE”, като организира информационни кампании, целта на които е да се достигне до младите хора в Европа и да ги информира за всички възможности за пътувания и обучителна мобилност.
Бяха организирани информационни срещи с ученици от СУ „Васил Левски“ в Карлово, които бяха насърчени да се възползват от възможностите, които предоставя Програмата „Еразъм чрез проектите за международни обмени и обучителни курсове. На срещите бяха поканени доброволци на Сдружението, които разказаха и споделиха своя опит от участията си в проекти, подкрепени от Програмата „Еразъм +“и пожелаха на младежите повече възможности за включване.
Беше разиграна онлайн играта „Да опознаем Европа”, в която участниците показаха много познания, бързина и съобразителност.
Всички участници получиха награди и информационни материали от организаторите. Сдружение „Млади, активни, креативни “като Евродеск точка в община Карлово предоставя информация на младите хора за възможности за включване в различни Еразъм проекти и пътувания и дава възможност на желаещите да се включват в проекти на Сдружението. Екипът на сдружението винаги подготвя младежите за участието им в международните проекти като планира пътуването, закупува билетите им и поддържа връзка с организацията-домакин. Предлага предварителна подготовка по темата на проекта и подготвя участниците за евентуални междукултурни различия.