Кметът на община Карлово д-р Емил Кабаиванов се срещна с председателя на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" инж. Георги Терзийски. На срещата те обсъдиха няколко важни проблема, свързани с инфраструктурата на региона.
Една от темите беше необходимостта от основен ремонт на част от републикански път І-6 в участъка от село Певците до село Васил Левски. Пътната настилка в този участък е в лошо състояние, а трафикът по него е изключително натоварен. Инж. Терзийски информира кмета, че върви проектиране на пътя и до два месеца ще бъде ясно кога ще започне дългоочаквания ремонт.
Обсъден блеше и над 50-годишният проект за прокопаване на тунел под Балкана „Троян – Кърнаре“. Категорично е общото мнение, че този проект трябва да остане в Националния план за развитие и да се търсят средства за ново проектиране и изграждането му. Това е обект от национално значение и за него е необходимо становище на Министерски съвет.
Разширяването на път ІІ-64 Карлово – Пловдив също е наложително заради рязкото уверичение на трафика през последните няколко години, което го прави най-натоварен от второстепенната републиканска пътна мрежа.
Община Карлово предлага и изграждане на кръгови кръстовища на входа на Карлово по републикански път ІІ-64 при разклона за с. Ведраре и Индустриална зона, както и на пресечката на републикански път ІІІ-641 с общински път Карлово – село Ведраре /при село Марино поле/.
В този участък има повишена концентрация на пътно-транспортни произшествия, а водачите на МПС шофират с висока скорост по ІІІ-641. Инж. Терзийски пое ангажимент пред кмета да изпрати експерти от АПИ, които заедно с експерти от община Карлово да излязат със становище за необходимостта от изграждане на тези две нови кръгови кръстовища.
Във връзка с инвестицията, направена от немските железници във Вагоноремонтния завод, д-р Кабаиванов запозна инж. Терзийски с проекта за основен ремонт на ул. „Индустриална“, внесен в Българска агенция за инвестиции. Реализирането на този проект е изключително необходимо, тъй като улицата осигурява достъп до всички предприятия в тази зона на Карлово.
Днес д-р Емил Кабаиванов, като член на УС на НСОРБ, ще участва в срещата с министъра на околната среда и водите Нено Димов на тема: Управление на отпадъците и отчисленията, които общините плащат към РИОСВ.