Безименни улици в община Асеновград вече ще си имат имена, след като днес Общинския съвет взе официално решение. Една от тях е в село Лясково и ще се казва “Пролет”.
Други 12 се намират в квартал “Баделема” и са наречени на почетни граждани и бивши кметове на Асеновград, именно:
Петко Москов – скулпнор и почетен гражданин, удостоен през 2004 г. с решение на Общински съвет за изключителните му постижения в областта на изкуството.
Иванка Тошева - почетен гражданин, удостоена през 1997 г. с решение на Общински съвет за особено големите й заслуги в просветния, културен и обществен живот.
Проф. Иван Кирков - почетен гражданин, удостоен с решение през 1997 г. с решение на Общински съвет за големия му принос към българската култура и грижата му за паметниците на културата в града.
Коста Форев - почетен гражданин, удостоен през 2003 г. с решение на Общински съвет за емблематичен художник на Асеновград.
Христо Бойков - кмет на Асеновград (1901 - 1902), член и активен деец на Демократическата партия.
Д-р Александър Александров - почетен гражданин, удостоен през 1999 г. с решение на Общински съвет за дългогодишни постижения в областта на здравеопазването - хирургия, ортопедия и травматология.
Велик Капсъзов - почетен гражданин, удостоен през 2005 г. с решение на Общински съвет за заслугите му в областта на гимнастиката.
Тодор Райчев - първи кмет на Асеновград, назначен от руското командване в града, непосредствено след Освобождението през януари 1878 г.
Надя Тодорова - почетен гражданин, удостоена през 2002 г. с решение на Общински съвет за активна артистична дейност и принос в културния живот на Асеновград.
Хаджи Иван Посов - За първи път името му се среща сред хората, събрани от Отон Иванов през април 1876 г. и основали Тайния революционен комитет. Със заеманата от него на кметската длъжност се слага край на седемгодишното управление на гърците в централната станимашка община.
Арх. Стоил Стоилов - почетен гражданин, удостоен през 1997 г. с решение на Общински съвет за приноса му към благоустрояването на града, за неуморната му последователност в събирането на исторически материали за миналото на Асеновград.
Павел (Костов) Паунов - един от най-известните обществено-политически и културни дейци в Асеновград. Като председател на дружество „Единство” взема дейно участие в борбата против турските метежници, ръководени от англичанина Сенклер (Хидает паша) през 1878 г. и подпомага активно дружината на Петко войвода. През 1885 г. активно участва в съединението на Източна Румелия с Княжество България и в последвалата Сръбско-българска война. Павел Костов е пъвият български кмет на Станимака.