Асеновградчани се представиха достойно на Маратон Пловдив

Автор: Plovdiv Now 4715

Близо 1200 атлети от 22 държави участваха в “Маратон Пловдив 2019”. Лекоатлетите се състезаваха в две дистанции – класическата за маратон с дължина 42 км и полумаратон с дължина 21,1 км. Състезателите тази година са с 300 повече в сравнение с миналата година.

Асеновград също имаше свои представители в състезанието. Христо Христов класира на престижното 13 място. Костадин Чехларов, който е само на 16 години, се класира на 114-то място  в полумаратона на 21,1 км. Младият асеновградски спортист финишира 21 км. за 1 час и 41 минути.

Костадин се готвеше за състезанието почти три месеца, той и е част от отбора на “Тритон Екстрийм”.

Друго асеновградско присъствие в Маратона беше 31- годишната Здравка Божалова. Тя се класира 204-та в полумаратона при жените.

Източник и снимка: tvsatcom.bg.