1 златен, 2 сребърни и 3 бронзови медала за тритонците от Асеновград

Автор: Plovdiv Now 8426

1 златен, 2 сребърни и 3 бронзови медала извоюва асеновградският спортен клуб „Тритон Екстрийм“ на купа „Велинград – Белмекен – Сивен“. И тази година състезанието по ролкови ски бе изключително оспорвано.

В 24-тото издание се включиха 77 скиори от 9 клуба от Троян, Асеновград, Самоков, Сапарева баня, София и Велинград. Най-дългата дистанция в това издание бе от м. „Куртово“ до отбивката за спортното градче – 9 км, а останалите две – 5 и 2,5 км.

Златният медал във възрастовата група на 16-годишните грабна Димитър Ранков, който е и състезател по ски бягане в Националния отбор на България. В същата възрастова група трети се класира неговият брат близнак Иван Ранков.

В по-малката възрастова група при момчетата, трети се класира Георги Спасов.

При момичетата сребърните медали са два – единият спечели Габриела Велева на 14 години, а другият грабна Ива Янева от върастова група – 8 години. С бронзов медал се звърна и Елена Христева, съобщи tvsatcom.bg.